Sanatorium Uzdrowiskowe KRYSTYNKA

Kontakt tel. 54 283 62 21, 605 583 940
email formularza kontaktu krystynka@ciechocinek.pl

Opis

Jesteśmy Sanatorium usytuowanym w blisko 200 -letnim uzdrowisku Ciechocinek leżącym w sercu Polski. To jego walory klimatyczne oraz tężnie - naturalne inhalatorium o unikalnym mikroklimacie i wspaniałych właściwościach stworzyły odpowiednie warunki do leczenia i wypoczynku.

Prawidłowa diagnoza, ordynacja odpowiednich zabiegów, skuteczność wykonywanej terapii, świetne warunki hotelowe i żywienie a zwłaszcza Państwo zadowoleni z pobytu to nasza dewiza.

Wielkość naszego Sanatorium została dobrana optymalnie dla stworzenia rodzinnej atmosfery, zachowania braku bezimienności Gości. Bogatą bazę zabiegową dostosowaliśmy do szerokiego spektrum leczenia.

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka" Sp. z o.o. jest domem ze 146 miejscami. Jest to obiekt całoroczny. W czteropiętrowym budynku wyposażonym w windę, znajdują się 72 pokoje (jedno-, dwu- i trzyosobowe, typu studio i apartament), w tym 10 przystosowanych dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Posiadamy pokoje z łączem internetowym.

Wszystkie pokoje posiadają łazienki z pełnym węzłem sanitarnym oraz balkon. Dla uprzyjemnienia pobytu pokoje wyposażone są w telewizor (TV kablowa), radio, telefon, lodówkę, czajnik bezprzewodowy, suszarkę do włosów, szlafroki, leżaki. Posiadamy łóżeczka dla małych dzieci. Wypożyczamy rowery i inny sprzęt sportowo-rekreacyjny.

Specjalizujemy się w leczeniu narządu ruchu, schorzeń reumatologicznych, schorzeń geriatrycznych i laryngologicznych.

Rehabilitujemy osoby po udarach ze zmianami neurologicznymi, niedowładem kończyn, chorobami zwyrodnieniowymi i przemiany materii.

Metody lecznicze, jakie wykorzystujemy w lecznictwie uzdrowiskowym mają charakter bodźców leczniczych. To one oraz aktywna współpraca z pacjentem i fizykalne właściwości wykonywanych zabiegów indywidualnie dostosowanych do pacjenta gwarantują sukces. Większość chorób przewlekłych lepiej jest leczyć w uzdrowisku, ponieważ stosowane tu metody lecznicze nie wywołują skutków ubocznych.

W zakresie lecznictwa współpracujemy z Narodowym Funduszem Zdrowia i ośrodkami dofinansowującymi pobyty osób niepełnosprawnych ze środków PFRON. Cała baza zabiegowa znajduje się w naszym budynku.

Zapewniamy wysoki standard wykonywanych zabiegów. W naszym obiekcie wykorzystujemy dostępne metody lecznictwa uzdrowiskowego (leczenie, rehabilitację, prewencję i wychowanie zdrowotne). Równocześnie stosujemy kilka metod leczniczych, co pozwala na zwiększenie efektywności leczenia, przy czym niektóre skojarzenia metod są szczególnie korzystne, gdyż wzajemnie się uzupełniają. Do takich połączeń należy stosowanie zabiegów światłoleczniczych, ciepłoleczniczych czy krioterapeutycznych z następującą po nich kinezyterapią.

Zabiegi wykonywane na terenie naszego sanatorium:

  • Hydroterapia
  • Balneoterapia
  • Krioterapia
  • Światłolecznictwo
  • Laseroterapia
  • Elektrolecznictwo
  • Magnetoterapia
  • Masaż
  • Inhalacje
  • Kinezyterapia

Wszystkie wykonywane zabiegi zleca lekarz specjalista Balneologii i Medycyny Fizykalnej. Przez całą dobę jesteście Państwo pod opieką pielęgniarki.

W cenie pobytu znajduje się część programu animacji rozrywki. Organizujemy zabawę przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, zajęcia manualne, spotkania z poetami, wycieczki tramwajem konnym.

Atrakcją naszego Sanatorium jest przepiękny ogród, który zapewne urzeknie Państwa swoim urokiem. W parku wśród mnóstwa zieleni znajduje się tężnia solankowa, dzięki której w sezonie wiosenno-letnim można bez ograniczeń korzystać z dobroczynnych inhalacji. Tutaj możecie Państwo zadbać o swoją tężyznę fizyczną na mini siłowni zewnętrznej, jak również odpocząć na ławeczkach przy oczku wodnym. Z myślą o Państwa wygodzie wprowadziliśmy bezpłatne, regularne przejażdżki meleksem po Ciechocinku.

ZAPRASZAMY DO CIECHOCINKA

Lokalizacja

Ciechocinek
ul. Polna 16

Szczegóły ogłoszenia

W kategoriach Sanatoria