Sanatorium Uzdrowiskowe PROMIEŃ

Kontakt tel. 54 283 42 56
email formularza kontaktu promien@sanatoria.com.pl

Opis

Sanatorium Uzdrowiskowe "Promień" położone jest w pobliżu pięknego Parku Sosnowego. Jesteśmy podmiotem realizującym świadczenia medyczne na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego oraz rehabilitacji uzdrowiskowej. Jako ośrodek jesteśmy wpisani do rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej prowadzonego przez Wojewodę Mazowieckiego. Posiadamy uprawnienia do organizacji i realizowania turnusów rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych.

Zaciszne położenie obiektu, rozległy i ogrodzony teren gwarantują spokojny i odprężający pobyt.

Do dyspozycji Gości udostępniamy miejsca w pokojach 1,2 i 3 osobowych o wysokim standardzie, które wyposażone są w telewizory, radia, naczynia stołowe. Wszystkie pokoje są z łazienkami, a większość posiada balkony.

Sanatorium specjalizuje się w leczeniu szeregu dolegliwości, a szczególnie:

  • schorzenia reumatyczne, zwyrodnienia kręgosłupa, niedowłady kończyn, rehabilitacja po wypadkach i operacjach na narządach ruchu (masaż wibracyjny, klasyczny, podwodny, masaż wirowy rąk i nóg, kąpiele solankowe i pasta borowinowa, krioterapia, kinezyterapia i fizykoterapia)
  • choroby naczyń krwionośnych, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca i zaburzenia czynnościowe układu krążenia, stany po udarowe z następstwami neurologicznymi (kąpiel 4-komorowa, kąpiel perełkowa, gimnastyka kardiologiczna, masaż podwodny, masaż wirowy rąk i nóg, fizykoterapia)
  • przewlekłe nieżyty dróg oddechowych (inhalacje solankowe, ultradźwiękowe, jonoforeza, terapuls, solux).

Baza zabiegowa znajduje się na miejscu.

Przyjmujemy pacjentów na wózkach inwalidzkich oraz umożliwiamy korzystanie z posiłków dietetycznych. Zapewniamy całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską.

Ponadto do dyspozycji naszych Gości jest kawiarnia, biblioteka, wypożyczalnia rowerów, Nordic Walking. Organizujemy szereg imprez fakultatywnych takich jak:

  • Przejazdy tramwajem konnym po Ciechocinku
  • Wieczorki taneczne przy zespole muzycznym
  • Ogniska z pieczeniem kiełbasek
  • Spacery po Ciechocinku z przewodnikiem PTTK (zwiedzanie warzelni soli, Dworku prezydenta RP, cerkwi prawosławnej
  • Wycieczki autokarowe do Torunia, Lichenia, Golubia-Dobrzynia itp.

Oferujemy pobyt dla grup zorganizowanych w celach integracyjnych, zdrowotnych i innych. Dostosowujemy się do indywidualnych zamówień.

Ponadto do dyspozycji naszych Gości jest kawiarnia, biblioteka, wypożyczalnia rowerów, Nordic Walking.

Sanatorium posiada rejestr typu A i B Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

* * * SERDECZNIE ZAPRASZAMY * * *

Lokalizacja

Ciechocinek
ul. Nieszawska 22

Szczegóły ogłoszenia

W kategoriach Sanatoria